top of page
Search
  • M.Kuuse

Õnnelik maja Haabneemes

Viimsi vald on juurde saanud ühe õnneliku maja. 1. septembrist avas uksed Tiki-Triki eralasteaed Haabneemes, Nurme tee 21. 


Tiki-Triki Haabneeme on armas väike maja vaikses elamukvartalis Laanelinnu lasteaia kõrval. Majas on praegu avatud kaks rühma. Rõõmurõngad esimesel korrusel rõõmustavad päris väikseid kaheaastaseid põnne ja teisel korrusel säravates Särasilmades on veel mõned kohad natuke suurematele lastele. Omapärane majaplaneering võimaldab loovalt läheneda kogu lasteaia elukorraldusele. Tiki-Triki lasteaiale kohaselt on igapäevane mäng ja töö kollektiivselt perekeskne ning natuke kodu moodi. Lapsi õpetame ja kasvatame traditsiooniliselt riikliku õppekava järgi, aga õpetajate töökavad sisaldavad rohkem individuaalselt lähenemist ja mängulisust. 


Haabneeme majas töö käib 

Meie kogemus on näidanud, et väikesed lasteaiamajad meeldivad nii lastele kui vanematele. Oleme saanud palju positiivset tagasisidet ja tänulikkust selle eest, et oleme olemas. Selline paitus on väga oluline meie armsatele õpetajatele. 

Eks iga uus algus on väljakutse. Olles nüüd Haabneeme majas paari kuu jagu toimetanud, on rütm on paika saanud. Praeguseks on täpsemalt näha, kuhu on vaja veel midagi juurde osta või mida ümber korraldada. Aitäh lapsevanematele, kes on meiega selle alustamise protsessi kaasa teinud ja meid usaldanud. 

Tiki-Triki personal on soe ja sõbralik. Haabneeme majas töötab noor ja eluterve seltskond vahvaid inimesi. Õpetaja abid on õppinud lapsehoidjateks ja õpetajad koolitavad end aina edasi. Läbi nende teadmiste ja keskkonnasäästliku eluviisi oleme näiteks õppinud kasutama ökoloogilisi puhastusvahendeid. Majas ei ole sünteetilisi materjale ja ruumide puhastamine toimub tavapärasest veidi teistsugusel moel. 

Oktoobrist alustasime õppetööd. Traditsioonilise hommikuringi järgselt toimub õpetamine ainepäevade läbi. Terve päev muusikat imelise Sissi abiga, eesti keel ja matemaatika päevad, kunstipäev, loodusõpetus ja keskkond meie ümber, õpetaja Karolini liikumistunnid nii sees kui väljas. Kui lapsed natuke suuremaks saavad, siis lisanduvad kindlasti matkapäevad. Õpetaja Emma on läbimas eripedagoogi õpet. Igasugune tugispetsialistide toetus on vajalik nii lapsele, vanemale kui ka õpetajale. 

Mis tantsukool oleks aga ilma tantsutrennita – see toimub Haabneeme majas. Esimene suur esinemine on tulemas juba jaanuaris suurel laval.

Tiki-Triki Harjumaa lasteaiad sai uue direktori. Kai on töötanud nii laste kui vanematega üle 20 aasta. Lisaks on tal magistrikraad kunstiteraapias. Kindlasti plaanime järgmisest aastast vastavalt vanemate soovile alustada inglise keele õpetamisega ja võimaluse korral pakkuda keelekümblust vene peredest lastele.

Soovime, et Nurme tee 21 maja saaks tuttavaks paljudele inimestele. Loodame oma saalis varsti avada veel mitmeid tegevusi igas vanuses lastele. Ikka mõttega, et õnnelik maja on täis õnnelike inimesi.


Kogemustega ettevõte

OÜ Esteetika ja tantsukool on asutatud 1994. aastal. Ettevõtte asutaja ja ainuomanik on Merje Poom. Ettevõtte põhitegevusalaks on haridus-, kultuuri- ja spordialased huvialakoolitused lastele ja noortele vanuses 3 kuni 20 eluaastat. Kooli süda ja kodustuudio asub Rakveres. Filiaalid asuvad Tallinnas, Lõuna-Eestis ja Ida-Eestis. Koolis tantsib tänase seisuga üle 1000 poisi ja tüdruku. Traditsiooniliselt toimub igal talvel suur kontsert, kus esinevad kõik rühmad. Alates 2017. aasta sügisest lisandusid tantsuperre ka täiskasvanute grupid. OÜ Esteetika ja tantsukooli koosseisu kuulub ka Tiki-Triki stuudio, mis pakub mängulist tegevust lastele vanuses 1-3 aastat ja suhtlemisvõimalust nende vanematele. 

Tantsukooli allasutus, eralasteaed Tiki-Triki, avas oma esimese maja uksed septembris 2008 Rakvere linna vahetus läheduses Tõrma külas. Lasteaed on kahe rühmaga. Kuna nõudlus ületas pakkumise, siis praeguseks on Rakvere linnas avatud Tiki-Triki lastehoid ja teine Tiki-Triki lasteaia maja. alates 2020.aasta suvest on meil ka Rae vallas kahe rühmaga lasteaiamaja Tiki-Triki Peetri ja Viimsi vallas Tiki-Triki Haabneeme. 

2020. aastal Eesti Vabariigi sünnipäeva puhul tunnustati Merje Poomi ja ettevõtet rahvastikuministri tänukirjaga aastatepikkuse panuse eest laste ja perede toetamisel.

100 views0 comments

コメント


bottom of page